Potahy jsme pro Vás rozdělili do více cenových skupin. Rozdíl není ani tak v kvalitě a odolnosti (sami potahy testujeme a zařazuje jen ty nejlepší), ale hlavně v designu a užitných vlastnostech, jako je například látka čistitelná pouze vodou.

Tyto vodou čistitelné potahy jsme označili modrou kapkou.

SUBLIM

Jednoduché čištění.

Technologie: Efficiency® - vyrobeno v Barceloně (Španělsko)

Tkaniny používají bezpečné, nezapáchající a nečistoty odpuzující materiály, které zajišťují hygienickou a pohodlnou domácnost. Materiál má vynikající odolnost proti opotřebení a dlouhodobě si zachovává estetickou kvalitu.

Výhody: 

- skvrny vyčistíte bavlněným hadříkem a roztokem jemného mýdla s vodou

- lze prát v pračce na 30 °C bez obavy o sražení materiálu či ztráty barev

- dlouhá životnost

- široká škála barev

- vysoká gramáž látky

Nevýhody:

 - některé tmavší odstíny mohou stínovat (změna barevného odstínu látky v závislosti na dopadajícím světle a úhlu, ze kterého se na látku díváme) – jedná se o typickou vlastnost látky (někdo to může brát i jako výhodu)

Skvrny běžné domácnosti, jako jsou káva, tuk, čokoláda nebo džus je možné snadno odstranit čistým hadříkem s trochou mýdlové vody. Odsajete tekutinu papírovým ubrouskem. Připravíte si roztok vody s mýdlem a znečištěné místo postříkáte. Skvrnu odstraníte jemnými krouživými pohyby čistým hadříkem a vytřete potah do sucha. Pro nejlepší výsledek je možné prát na 30° bez obavy o sražení materiálu či ztráty barev.

Přečtěte si náš zájímavý článek o textilních potazích, kde se dozvíte různé výhody a nevýhody.

Technické parametry látky

Materiálové složení: 89 % PP, 11 % PES
Váha: 654 g/bm
Odolnost vůči oděru: 60 000 Martindale
Šíře: 140 cm
Odolnost vůči žmolkování: 5