Potahy jsme pro Vás rozdělili do více cenových skupin. Rozdíl není ani tak v kvalitě a odolnosti (sami potahy testujeme a zařazuje jen ty nejlepší), ale hlavně v designu a užitných vlastnostech, jako je například látka čistitelná pouze vodou.

Tyto vodou čistitelné potahy jsme označili modrou kapkou.

VEGAS

Pevná a přitom velmi jemná látka, která je příjemná na dotek. Velikou výhodou je příznivá cena. Její jemná struktura a barevná rozmanitost z ní činí oblíbenou tkaninu, kombinovatelnou s téměř všemi běžně používanými odstíny domácího nábytku.

VEGAS látka se hodí na celou naši kolekci sedacího nábytku.

 

Výhody:

  • pratelnost na 30°C
  • pestrá škála barev bez výrazného vzoru
  • Lehce kombinovatelná se všemi odstíny dřeva
  • 1. cenová skupina
  • vodo-odpudivá úprava zpomalující prosakování vody

Nevýhody:

  • Jedná se o povrchovou úpravu potahové látky oproti úpravě AquaClean, kde se jedná o úpravu vláken před tkaním 

Ošetřování látky

Potah pravidelně vysávejte, abyste jej zbavili prachu, který narušuje textilní vlákna a mění barevný vzhled látky. Frekvenci vysávání přizpůsobte intenzitě výskytu prachu. Pro vysávání používejte střední výkon vysavače, hubici na vysávání čalounění. Před vysáváním se vždy ujistěte, že na hubici nejsou otřepy nebo praskliny a ostré výstupky, které by mohly poškodit látku. Pro udržení čistoty a pěkného vzhledu látky je vhodné alespoň 1x ročně vyčistit čalounění mokrým vysáváním speciálním vysavačem - tzv. extraktorem za použití slabšího roztoku neutrálního detergentu. Doporučujeme nechat toto vyčištění provést spolehlivou odbornou firmou vybavenou profesionální technologií i vhodnými čisticími prostředky. Před dalším použitím je třeba nechat potah důkladně vyschnout!

Případné skvrny a lokální znečištění je třeba vyčistit ihned! K čištění skvrn použijte prostředky na bázi vody, neutrální detergent, mýdlo na praní. Látku zvlhčujte, ale nepromáčejte. Volné polštáře obracejte 1x měsíčně. Místní znečištění čistěte ihned. Látku netřete, nečistoty a čistící roztok odsávejte savým papírem nebo čistým hadříkem. Po ošetření lokálního znečištění mohou zůstat na látce mapovité skvrny. Ty jsou způsobeny zejména prachem usazeným v textilní struktuře a je třeba je odstranit celoplošným vyčistěním látky pomocí extraktoru. (tzv. „mokré vysávání čalounění“, „šamponování“). Po čištění je vždy třeba čalounění nechat důkladně vyschnout. K vyčištění mastných skvrn lze použít i lihový nebo benzinový čistič. Každý čistící roztok předem vyzkoušejte na skrytém místě.

Nevystavujte nábytek přímému působení slunce. Drobné barevné odchylky od vystavené vzorkovnice nejsou vadou výrobku. 

Technické parametry látky

Materiálové složení: 100% polyester
Váha: 410 g/bm
Odolnost vůči oděru: >80 000 ot Martindale (EN ISO 12947)
Odolnost proti žmolkování: St. 5 (EN ISO 12945-2)
Pevnost ve švu: 2,0 - Vyhověla (do 6mm/180N) EN-ISO 13936-2
Úprava: Vodo-odpudivá
Šíře: 145 cm
Čištění: Pravidelně vysávat. Mokré vysávání nebo chemické čištění.
Záruka: 5 let