I když jsme zavřeli prodejny, jsme tu stále pro Vás. | Nakonfigurujte si sedačku online. | Sedačky z outletu můžete mít hned.

5 kroků k výběru nejlepší sedací soupravy pro váš domov

Každá domácnost si zaslouží mít pohodlnou sedací soupravu. Jenže jak nejlépe postupovat při jejím výběru? Na to se podíváme v tomto článku. 

Poradíme vám pět jednoduchých kroků, díky kterým si snadno vyberete tu pravou.

Sedací souprava je pomyslným srdcem domova, a proto by měla plně odrážet potřeby a přání jejích majitelů. Lidé v ní tráví volné večery s rodinou i s přáteli. Někdy slouží jenom k posezení, jindy zastává funkci postele nebo peřiňáku. Často nám dělá společnost o Vánocích, během nejrůznějších oslav i při obyčejném lenošení u televize.

 

1. Pro koho bude nová sedací souprava určená?

Před nákupem nové sedačky si vždy spočítejte, kolik lidí na ní bude sedávat. Do čísla nezapočítávejte pouze členy domácnosti, ale také osoby, které vás často navštěvují. Kolik lidí se u vás doma průměrně schází? Podle výsledného čísla se můžete rozhodnout, zda si vystačíte s dvojsedačkou a dvěma křesly nebo budete potřebovat vícemístnou rohovou sedací soupravu.

Obecně se do menších místností doporučují rohové soupravy, protože významně šetří místo. Tyto soupravy jsou také vhodné pro vícečlenné rodiny a milovníky velkých sešlostí.

Nezapomeňte ani na existenci rozkládacích sedacích souprav. S takovou sedačkou vám postačí pár sekund a vykouzlíte pohodlné spaní pro dvě osoby. Nemluvě o šikovných úložných prostorech, které tyto sedačky často ukrývají. 

2. Vsaďte na kvalitní materiály

Pěkný vzhled sedací soupravy ještě neznamená, že bude pohodlná a vydrží. Někteří výrobci produkují na oko kvalitní sedačky a prodávají je za podivně nízké ceny. Právě výrazně nízká cena značí v nábytkovém průmyslu něco podezřelého. Na co vše bychom si měli dát pozor?

Začněme tím, co není vidět - výplní sedacích souprav. Levné sedačky jsou plněny nejčastěji běžnou teplou pěnou nízkých gramáží. Ta se však již po několika měsících prosedí a zdeformuje. Místo něj raději hledejte sedací soupravy s výplní ze studené polyuretanové pěny.

Rám sedačky sice není vidět, ale je dobré najít si informace i o něm. Mezi nejlepší materiál pro jeho výrobu se řadí masivní dřevo a kov. Rozhodně se vyhněte konstrukcím, které kombinují pouze dřevotřísku a vyztužený papír. S tím souvisí i další naše rada - čím těžší sedací souprava je, tím kvalitnější výrobek před sebou máte.

top kůže Scout

 

3. Měkká neznamená vždy pohodlná

Některé sedací soupravy sice působí při prvním posazení pohodlně, ale brzy se mohou proměnit v noční můru pro vaše záda. Přehnaně měkká výplň deformuje správné držení zad a nevytváří pro ně vůbec žádnou podporu.

Naopak tvrdší (ale zase ne zbytečně tvrdá) sedačka vám dovolí na ni strávit celý večer, aniž byste se museli při vstávání držet bolestí za záda. To samé platí i při výběru rozkládací sedací soupravy. Vašim hostům se bude mnohem lépe spát na tvrdší výplni.

 

4. Slaďte barvu a design s interiérem pokoje

Teď, když jsme vyřešily ty důležitější věci, je čas si zahrát na designéra. Novou sedací soupravu můžete vybírat tak, aby přímo pasovala do vašeho obývacího pokoje nebo její nákup využít jako skvělou možnost k úpravě celé místnosti. V obou případech je vhodné držet se svých oblíbených barev.

Nevíte-li si rady, přečtěte si knihu nebo článek o barvách v interiéru a jejich působení na člověka. Vyhnete se tak pozdějšímu hloubání nad tím, proč se necítíte ve vlastním obývacím pokoji příjemně.

Sedačka navíc může skvěle posloužit jako hlavní barevný bod v místnosti. Výběrem výrazné barvy se rozzáří, i do té doby mdlý a nevýrazný, pokoj. Tento bod je však jen a pouze na vás a vašem vkusu.

 

5. Vyzkoušejte si svého favorita osobně

Poslední a dle našeho názoru nejdůležitější bod - osobní zkouška. Z obrázku v katalogu opravdu nepoznáte, zda se vám na té či oné sedací soupravě bude sedět pohodlně. Ideálně navštivte podnikovou nebo partnerskou prodejnu a nechte si vybranou sedačku předvést.

Prohlédněte si jí zblízka a zhodnoťte kvalitu zpravování. Chvíli si na ní poseďte a nestyďte se zaměstnanců obchodu vyptat na vše, co vás zajímá. Někteří prodejci navíc nabízejí možnost individuální úpravy jednotlivých modelů. To znamená změna materiálu, barvy, ale také počtu míst na určité sedací soupravě. Ptejte se na možnost úpravy sedačky na rozkládací, výměnu látky za kůži nebo přidání úložných prostor.

Doufáme, že vám článek pomohl a váš nákup nové sedačky proběhne hladce a úspěšně.

podniková prodejna JECH Ostrava

 

Přidejte se k nám: