3 důvody, proč si vybranou sedačku před nákupem potěžkat

Stalo se vám někdy, že jste bloumali po prodejně s nábytkem a nemohli se rozhodnout, která sedací souprava je nejlepší? Dnes vám poradíme jednoduchý a přitom velice účinný trik.

Některé sedací soupravy se tváří na první pohled jako skutečně kvalitní výrobek, ale opak je pravdou. Bohužel to zákazníci často zjistí až po pár letech používání, kdy se na sedačce objeví deformace z prosedění, přestane vypadat dobře a její majitele často pobolívají záda.

Málokdo však ví, že kvalita sedacích souprav jde ruku v ruce s jejich váhou. Proto, až příště budete stát v obchodě před vybranou sedací soupravou, nestyďte se a jednoduše si ji potěžkejte. To platí u levnějších a bohužel i dražších a luxusně vypadajících kousků.

Jakmile vám nedělá žádný problém sedačku nadzvednout ze země jedou rukou, bude něco špatně. V následujících třech bodech vám vysvětlíme, proč těžší znamená lepší.

 

 

1. Kvalitní výplň se pronese

V našem minulém článku jsme vám radili, že je vždy lepší zakoupit sedačku se studenou polyuretanovou výplní namísto té, která obsahuje teplou pěnu. Ta pochopitelně stále platí. I mezi zmiňovanými polyuretanovými výplněmi ovšem existují kvalitativní rozdíly.

Jak se od sebe jednotlivé typy polyuretanu liší? Nejjednodušší odpověď zní - váhou. Čím je výplň těžší, tím je také kvalitnější. Počítá se počet kilogramů na jeden metr krychlový.

 

 

2. Masivní dřevo vítězí nad dřevotřískou

Máte-li vedle sebe postavenou jednu sedací soupravu s dřevotřískovou a druhou s dřevěnou konstrukcí opět je snadno rozeznáte podle váhy. Pravé dřevo bude pokaždé vážit více, než obyčejná dřevotříska.

Sedačky s masivní dřevěnou konstrukcí jsou nejen těžší, ale také trvanlivější. Dřevo vás na rozdíl od dřevotřísky nezklame a vydrží vám pěknou řádku let. 

Navíc, čím více je v konstrukci použito materiálu (dřevo, laťovka, atd...), tím bude sedací souprava bytelnější, pevnější a také těžší. 

 

 

3. Těžká sedačka zůstane tam, kde má být

Teď už víte, proč těžší znamená zpravidla kvalitnější. Vysoká hmotnost sedací soupravy má však ještě další výhodu. Dáte-li doprostřed místnosti s prkenou nebo plovoucí podlahou lehkou sedačku, bude se vám s každým posazením posouvat do všech směrů. Neustále ji budete nuceni vracet na původní místo a brzy vám to začne lézt na nervy.

Těžké sedací soupravy jsou sice náročnější na stěhování, ale zato po sestavení zůstanou na svém místě. Můžete do nich "hrcnout" jak se vám zachce a přesto neodjedete na druhý konec místnosti.

Doufáme, že jste si vzali naši radu k srdci a už nikdy vás doma nebude rozčilovat pohled na nekvalitní sedací soupravu.

Přidejte se k nám: